YATAY GEÇİŞ YEDEK YERLEŞTİRME SONUÇLARI

YATAY GEÇİŞ YEDEK YERLEŞTİRME SONUÇLARI

YATAY GEÇİŞ BAŞVURU SONUÇLARI HAKKINDA DUYURU

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında Meslek Yüksekokulumuz Programlarına Merkezi Yerleştirme Puanı (Ek Madde-1) kapsamında başvuru yapan adaylara ilişkin (YEDEK) sonuçlar ve gerekli belgeler aşağıda belirtilmiştir.

Kesin Kayıtta İstenen Belgeler

(Merkezi Yerleştirme Puanı /Ek Madde 1) :

1- Fotoğraf (1 Adet)

2- Öğrenci Belgesi (Halihazırda kayıtlı oldukları üniversiteden alacakları aslı veya elektronik imzalı)

3- LYS/YGS/TYT/AYT Sınav Sonuç Belgesi.

4- ÖSYM Yerleştirme Sonuç Belgesi. 

5- Yatay geçiş ile ayrılmasına engel olmadığına dair belge (Halihazırda kayıtlı oldukları üniversiteden alacakları aslı veya elektronik imzalı) (zorunlu değil)

6- Disiplin cezası almadığına ilişkin belge (Halihazırda kayıtlı oldukları üniversiteden alacakları aslı veya elektronik imzalı) 

7- Kimlik Fotokopisi

Muafiyet ve İntibak İşlemleri için:

1-Dilekçe

2-Not Durum Belgesi (Transkript) (Halihazırda kayıtlı oldukları üniversiteden alacakları aslı veya elektronik imzalı)

3-Eğitim-Öğretim Planı (Müfredat) ve Ders İçerikleri (Halihazırda kayıtlı oldukları üniversiteden alacakları aslı veya elektronik imzalı)

* Daha önce öğrenim gördüğü üniversitelerdeki derslerinden muaf olmak isteyen öğrenciler kesin kayıt haftasında yukarıda belirtilen belgelerle birimlerine başvururlar. Bu tarihten sonra yapılan başvurular işleme alınmaz.

UYARILAR :

1- Yedek adaylar için kesin kayıtlar daha önceden akademik takvimde ilan edildiği gibi 29/08/2023- 01/09/2023 (Salı / Cuma) tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde (08:30-12:30 - 13:30-17:30) yapılacaktır.

2- Dilekçelerin ilgili kısımlarının doldurulmuş ve imzalanmış olması, ekleri ile birlikte (kesin kayıt ve muafiyet için) ayrı ayrı tanzim edilerek iki ayrı yarım kapak renkli dosya halinde ibraz edilmesi gerekmektedir.

 


  • ALTSO TURİZM MYO
  • 28 Ağustos, 2023